Ergonomická židle, aneb jak si vybrat zdravou židli k počítači

Z Ergonomická encyklopedie - M1 Aréna
Přejít na: navigace, hledání

Ergonomická židle je židle, která poskytuje sedícímu vyšší komfort a prvky aktivního sezení. Výsledkem používání ergonomické židle je snížená zátěž zádových svalů a menší únava a s tím související vyšší produktivita.

Zidle.jpg
Aby bylo jasno hned zpočátku. M1 prosazuje v ergonomii u PC řešení, které zatím pracovně nazýváme SYSTÉM Sedět - Ležet - Stát. Jsme rádi, že Česko si začíná uvědomovat hodnotu svého zdraví a čím dál víc našich zákazníků tento systém používá.


Rady na začátek

Osobní výběr

  • máme vystaveno např. v Praze cca 50 židlí. Když přijde človíček, tak mu většinou vyhovuje 1-2 z nich a to VĚTŠINOU úplně jiné, než si vybral na webu. Z toho plyne, JE BEZPODMÍNEČNĚ NUTNÉ SI ŽIDLI OSOBNĚ VYZKOUŠET! Věříme tomu, ze 99% lidiček, co si objednali někde židli bez vyzkoušení, s ní dnes nejsou spokojeni, nebo alespoň netuší, že s jinou by byli mnohem spokojenější... Až 60% našich zákazníků k nám přišli na doporučení svých známých a to by samozřejmě nefungovalo, kdybychom je nepřesvědčili vyzkoušet si židli osobně a tím zaručit, že s ní bude spokojen.
  • existují sice "UNIVERZÁLNÍ" židle (použitelné pro vybavení celých pater kanceláří), které vyhovují víceméně všem běžným postavám, ale většinou pro každého jednotlivce existují židle jiné, mnohem vhodnější - týká se to především "počítačových maniaků", kteří tráví u PC většinu života a nechtějí se moc hýbat
  • doporučujeme židle zkoušet u stolu - na všech našich showroomech je to zajištěto, ale není to v ČR zatím zvykem, nestyďte se proto (umožníme Vám i několikahodinové zkoušení bez asistence prodavače)

Nejvhodnější židle

  • Která židle je lepší? Ta, v níž se cítíme pohodlně, nebo ta, která nás "znásilňuje"? Je možné, že ta pohodlná nám dovoluje naši špatnou pozici kostry jen víc a víc prohlubovat a ta "znásilňující" nás naopak napraví, nebo aspoň zachová současný stav... a nebo je to opačně - kdo ví...
  • Naše firma se dnes shoduje v tom, že to málokdo v ČR ví, mnoho prodejců "odborníků" jen omílá stále dokola marketingové a designové povídačky (velice slušně řečeno).
  • Poslední dobou jsme čím dál přesvědčenější ve správnosti židlí, které nás "násilně" nutí sedět zdravě - zejména po zkušenostech se zákazníky, kteří už na normálních židlích (ty, co nám dovolují sedět špatně) nemohou bolestí sedět. Stejně jako salát není tak příjemné jíst jako bůček, tak není tak příjemné sedět na zdravé židli THERAPIA BODY, na rozdíl od "nezdravé" židle STROM.

Detailní ergonomie jednotlivých částí

Části židle

Přečtěte si podrobně o tom, jak by měla vypadat každá část židle z ergonomického hlediska.

Periferie židle

Související články

10 zásad ergonomie sezení

{{#img: image=340px-Sedet-10-zasad-ergonomie-sezeni.png | page=10 zásad ergonomie sezení | title=10 zásad ergonomie sezení }}