Držák laptopu (notebooku)

Z Ergonomická encyklopedie - M1 Aréna
Přejít na: navigace, hledání
Samotný laptop je z hlediska ergonomie to nejhorší, co můžeme pro sebe udělat! Design přenosných počítačů totiž neumožňuje zaujmout správnou pracovní polohu. Navzdory této skutečnosti stále více lidí používá přenosné počítače jako svůj hlavní pracovní nástroj. Ale vzniká zde další problém: monitor notebooku nemá stejné rozlišení a kontrast jako samostatný LCD monitor (uvědomme si, co je nejzdravější pro lidské oči: co největší monitor s co největším písmem, umístěný co nejdále od očí), navíc klávesnice je často užší a neergonomická a přispívá tak ke špatným pracovním polohám.

Pokud laptop slouží pro krátkodobé použití, je to v pořádku. Ale musíme-li ho používat stále, nabízejí se 2 řešení:

  • držák laptopu (který nám alespoň monitor zvedne a přiblíží a přinutí nás pořídit lepší klávesnici), nechceme-li už investovat do dalšího monitoru a držáku LCD monitoru
  • k notebooku připojit samostatný monitor, klávesnici a myš, abychom mohli nastavení přizpůsobit ve správné poloze. A potom zbývá už jen držák LCD monitoru a držák klávesnice, abychom mohli střídat polohu vsedě s polohou vleže, máme-li správnou židli ;-)

Externí odkazy