Podpěra předloktí

Z Ergonomická encyklopedie - M1 Aréna
Přejít na: navigace, hledání
Podpěra předloktí u M1

Podpěry předloktí odstraňují všechny nevýhody pevných i nastavitelných područek u židlí a křesel. Stále kopírují pohyby ruky bez jakéhokoliv nastavování, což žádné židlové područky nedokážou. Nahradí područky i při práci ve stoje.

Čelist se dá nastavit na tloušťku stolu až 64 mm (větší typ), jemně se dotáhne šroubem - černým kolečkem pod deskou stolu. Opěrky se pohybují ve dvou mírně dobržďovaných kloubech a výška ramene je snadno nastavitelná šroubem. Opěrky NEJSOU konstruovány tak, aby poskytovaly oporu například při vstávání od stolu. Jsou určeny pro práci s klávesnicí (případně pro práci v laboratoři atp, ale to je jiné provedení, než na obrázcích). Nosnost kovových dílů je 12 kg u každé opěrky, což pro podepření rukou při psaní nebo práci s myší dokonale stačí.

Předloktí je nejvhodnější podložit zhruba v těžišti, takže při práci nemusíte vyvíjet žádné úsilí na jejich držení na opěrkách. Podpěry se podle potřeby volně pohybují, ruce "plují" v horizontální rovině. Váha paží spočívá na opěrkách - celá oblast ramen, šíje, trapéz atd. se uvolní a zbaví zátěže, která způsobuje únavu a při dlouhodobějším namáhání i trvalé poškození (z angličtiny RSI).

Vlastní podložka, o kterou se opírá předloktí, je potažena jehněčí kůží, která je příjemná i v létě, kdy míváte krátký rukáv. Podložka se dá vyjmout a omýt mýdlovou vodou. Kdybyste ji snad po mnoha letech práce potřebovali vyměnit, lze ji dodat samostatně.

Související články

Externí odkazy